Термо

Жаростійка, термостійка,
стійка до відкритого полум’я фарба
Хімкор Термо 600, Хімкор Термо 800, ХімкорТермо 1000

Високоякісна емаль преміум-класу на основі кремнійорганічних смол. Розроблено спеціально для фарбування металевих та iнш. поверхонь, що піддаються впливу високих температур (в межах 600°С, 800°С, 1000°С): печей, бойлерів, камінів, котлів, мангалiв, радіаторів, вихлопних труб, двигунів, а також виробничого обладнання.

Особливості фарб ХімкорТермо:
Тривала дія високих температур.

• Антипригарні властивості.
• Фарби екологічно чисті, без запаху, без органічних розчинників.
• Пожежовибухобезпечни, не виділяють шкідливих речовин при нагріванні.
• Мають прекрасні антикорозійні властивості і високу покриваність здатність.
• Швидке висихання.
• Стійкість до появи подряпин і відколів.
• Фарби наносяться як на чистий знежирений метал, так і на міцну іржу, окалину (в комплексі з ґрунтовкою Хімкор Праймер Термо).
• Антикорозійні компоненти, включені до складу емалей, гарантують надійний захист від іржі.
• Для внутрішніх і зовнішніх робіт.

Склад: водний силікон, пігмент, комплексні та технологічні добавки.

Колір: чорний матовий, мідний, бронза, графіт, срібний, золотий, перлина, бiлий, під замовлення інші.

Фізичні характеристики та технологія

Розчинник, очищення інструменту Вода. Для миття обладнання, інструментів і тари застосовується вода.

Витрата 50-80 грам на 1м.кв.

Кількість шарів 1-2

Сухой залишок 49-55

Термостійкість плівки покриття при температурі
600 ° С, 800 ° С, 1000 ° С (включаючи перепади).
Довгий термін

Час висихання при +20 ° С 15-20 хвилин

Зберігання В оригінальній упаковці 12 місяців.

Постачальна ємність 1 кг, 5кг, 10кг

Підготовка поверхні

Новий метал

Обов’язково знежирити поверхню!
Знежирення площ і важкодоступних місць проводити за допомогою технічних миючих засобів (можливо застосування звичайних побутових миючих засобів без добавок – розвести водою пральний порошок, засіб для посуду) або органічними розчинниками тільки марки «Ксилол» або 646 (647).
Інші засоби ЗАСТОСОВУВАТИ КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ.
Знежирення проводиться чистою ганчіркою. Поверхня повинна бути знежирена до ступеня не нижче першої по ГОСТ 9.402-2004 (до відсутності слідів на фільтрувальному папері).

Ганчір’я для знежирення, технічні миючі засоби або розчинник треба міняти в залежності від ступеня забруднення.
Для того щоб видалити різні компоненти миючих розчинів після знежирення, поверхню ретельно промивають чистою прісною водою.

Поверхні зі старим покриттям

Повністю видалити стару фарбу. Іржу і окалину видаляють з поверхні ручним (киркою, скрябкой, щіткою дротяної, шпателем) або механізованим інструментом (відбійними пневматичними молотками, пневматичними ротаційними машинами, пневматичними шарошками, торцевими пневматичними щітками, кутовими пневматичними щітками, реверсивними і ін.) Після видалення фарби знежирити як написано вище.

Поверхня повинна бути сухою.

Нанесення
1. Фарбування проводити в сухому приміщенні при температурі не менше + 10о С. Відносна вологість повітря не повинна перевищувати 80%. Температура сталевий поверхні повинна бути, принаймні, на 3ºС вище точки роси повітря.
2. Підготувати поверхню як описано вище, висушити.
3. Витримати фарбу при кімнатній температурі, щоб перед застосуванням матеріал був температури не менше 15-20оС.
4. Ретельно перемішати фарбу перед застосуванням, до однорідного стану міксером або шуруповертом, для додання однорідності матеріалу. Якщо фарба двокомпонентна,смішати та витримати 30 хвил.
5. Спосіб нанесення -безвоздушним або пневматичним розпиленням, валиком, пензлем. Наноситься в 1-2 шари. Міжшарова сушка не менш 12 годин при 20оС, 15 годин при 10°С.Увага !!! Не наносити товстим шаром– можлива поява білястих плям на поверхні! Витрата фарби не повинна перевищувати 150 грам на 1 кв.м.6. Увага!!! Нагрівання пофарбованої поверхні не раніше 24 годин після нанесення при 20оС. або кілька діб, якщо температура менше 20оС.Важливо:
При температурах понад 750-800оС в деяких кольорах можлива зміна відтінку, але не кольору.При нагріванні поверхні понад 250оС присутнє невелике, разове виділення диму і запаху протягом деякого часу.

Вибираємо фарбу для мангала.

До якої температури нагрівається мангал? Чим пофарбувати мангал? Чим пофарбувати барбекю, гриль, коптильню? Чи потрібно грунтувати поверхню, якщо наноситься термостійка фарба по металу? Яка потрібна фарба: термостійка, вогнестійка, жаростійка? Яка фарба краще: аерозольна або рідка? Як пофарбувати мангал? У скільки шарів фарбувати мангал? Чи можна пофарбувати мангал всередині? Чим пофарбувати цегляну або бетонну піч? Чи захищає термостійка фарба від корозії? А від дощу і вологи? Чи безпечна термостійкий фарба для здоров’я?

C настанням весни подібні питання все частіше обговорюються на форумах і в соцмережах.
Технологи лабораторії корозії Хімкор допоможуть вам в цьому розібратися.

Робочий простір мангала, так званий ящик – найважливіша його частина. В процесі експлуатації вона нагрівається до температури в 600-800 ° С, остигає, мокне під дощем, вигорає на сонці, роз’їдається золою, що залишається після згоріння. Не дивно, що всього за пару сезонів мангал може не тільки втратити товарний вигляд, але і повністю вийти з ладу. Слід розуміти, що температура вугілля досягає подекуди більший 800 ° С – звичайна фарба просто не витримує такого навантаження. Багато випадків, коли любителі гриля купують нові симпатичні пофарбовані в чорний, сріблястий і інші кольори мангали, а після першого нагрівання вся фарба обсипається. Потрібна спеціальна термостійка фарба з температурою експлуатації вище 800 0С. Деякі фарби є грунт-фарбами, тому грунтувати поверхню не завжди необхідно. Теж справедливо і для коптилень і барбекю.

Огляд термостійких фарб для мангала.

Яка потрібна фарба: термостійка, вогнестійка, жаростійка?

Яка фарба краще: аерозольна або в відерцях?

Оксидування-заміна фарбування?

Вибирати фарбу для мангалів потрібно за такими критеріями:

Не токсичність і екологічна безпека (фарби не повинні виділяти шкідливі для організму речовини ні при нагріванні, ні при контакті з їжею, вугіллям або дровами)
Термостійкість. Терміни жаростійкість, жароміцність зазвичай означає те ж саме. Відповідна для мангала жаростійкий фарба по металу повинна витримувати температуру вище 800 ° С. А якщо ви хочете пофарбувати мангал всередині, то фарба повинна витримувати ще й відкрите полум’я.
Антикорозійні властивості, тому краще вибирати фарби з антикорозійними добавками.

Розглянемо деякі види термостійких фарб, плюси і мінуси, особливості застосування:

Термостійкі порошкові фарби

Порошкові фарби відрізняються технологією їх нанесення: суха фарба у вигляді порошку напилюється на поверхню виробу, після чого він поміщається в піч і нагрівається. При спіканні фарба набуває необхідні експлуатаційні властивості, в тому числі і жароміцність.  Правда, в домашніх умовах їй скористатися складно – вона вимагає наявності високотемпературної сушильної камери.

Термостійкі аерозольні фарби:

як правило, не вище 6000С, крім того, в перерахунку на 1 кг рідкої фарби виходять набагато дорожче.

Термостійкі 800-10000С силіконові фарби на розчинниках:

Stancolac Греція, марка Піролак, від 600 грн 1 кг

Thermosil 800 Україна від 325 грн 1 кг

Термал Tikkurila Фінляндія -від 900 грн 1 кг

Термостійкі 800-10000С силіконові фарби водорозчинні:

Фарби Himkor Termo 800 і Himkor Termo 1000, Україна, марка Хімкор, від 250 грн 1 кг

Лак вогнестійкий Himkor Termo  

Оксидування або вороніння

Перебираючи варіанти захисту металевої конструкції можна взагалі відмовитися від фарбування, замінивши її хімічним процесом оксидування, або, як його ще називають, воронення. Цей спосіб дає поверхню глибокого чорного кольору, не піддається іржі. Існує багато способів оксидування, ось один з них: після ретельного очищення поверхні її опускають в 5% -ний розчин сірчаної кислоти для видалення окислів, прополіскують, кип’ятять в розчині господарського мила (50 г на літр води) і далі оксидируют в розчині їдкого натру ( 50 г / л) при температурі 140 градусів протягом півтори години.

Як пофарбувати мангал?

У скільки шарів фарбувати мангал?

Чи можна пофарбувати мангал всередині?

Підготувати металеві поверхні до фарбування: Очистити від іржі-в ідеалі отпескоструіть або використовувати дриль з насадкою, але можна і скористатися наждачним папером. Важливо не затирати метал до гладкого стану, поверхня повинна бути шорсткою. Знепилити. Обов’язково знежирити. Ретельно перемішати фарбу. Якщо фарба двокомпонентна, то з’єднати компоненти і перемішати. Нанести перший шар фарби. Дати висохнути. Якщо необхідно, то через кілька годин нанести другий шар фарби, дати висохнути.  Використовувати мангал можна через кілька днів.

Чим пофарбувати цегляну або бетонну піч?

У тому випадку, коли вся конструкція зроблена з цегляного матеріалу або каменю, а не з металу, то її слід обробити спеціалізованим вогнестійким прозорим лаком або розбавленной фарбою.

Чи захищає термостійкий фарба від корозії? А від дощу і вологи? Який термін служби покриття?

Основна мета фарбування мангала – це, по-перше, захистити метал від корозії і, по-друге, поліпшити декоративні властивості виробу. Якщо мангал знаходиться не під навісом і піддається постійному впливу опадів, то через рік-два покриття необхідно буде трохи відреставрувати: зачистити поржавіли ділянки і нанести додатковий шар фарби.

Чи безпечна термостійкий фарба для здоров’я?

Фарба для мангала не повинна при нагріванні виділяти шкідливі речовини і ні в якому разі не входити в реакції з будь-якими іншими речовинами. У разі, якщо до складу фарби входять токсичні розчинники (ацетон, сольвент і т.д.) про безпеку фарби говорити не доводиться. Найбільш екологічними є водорозчинні термостійкі фарби для металу (Хімкор Термо).